SSK Blog

2019 Ssk Emeklilik Sorgulama Yapma

2019 Ssk Emeklilik Sorgulama Yapma, işlemlerinin nasıl yapıldığını size bu yazımızda  anlatacağız.Bu yazımızda vereceğimiz linklere giriş yaparak  Sosyal güvenlik kurumunun resmi sitesinden emeklilik sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4A,4B,4C olmak üzere farklı kategorilerde emeklilik sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.SSK emeklilik sorgulamaişlemlerinizi 4A emeklilik sayfasından yani Buradan yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere 4A emeklilik sorgulama hakkında kısa bir bilgi verdik.Önümüzdeki günlerde 4B emeklilik sorgulama ve 4C emeklilik sorgulama hakkında bilgilendirme yazıları da yayınlayacağız.Bu yazılar sayesinde ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını bulabilecek ve planlamalarınızı bu doğrultu da yapabileceksiniz.Ne zaman emekli olurum diye internet araması yaptığınız zaman bir çok web sayfasında emeklilik sorgulama ekranları bulabilirsiniz ancak bu emeklilik sorgulama ekranlarında tc kimlik no ile ssk sorgulama şifresiz gibi bir çok başlık karşımıza çıkmaktadır.

Devletin resmi sayfasında  ssk sorgulama şifresiz bir şekilde yapılmamaktadır.ssk sorgulama e devlet şifresi ile tc kimlik no’su girerek yapılmaktadır.Yani ssk sorgulama e devlet kapısı üzerinden yapıldığında gerçek ve net sonuçlara ulaşılabilmekte diğer web siteleri üzerinden yapılan sigorta sorgulama işlemleri net olarak doğru sonuca ulaşılamamaktadır.Bu yüzden ne zaman emekli olurum sorusuna cevap bulmak için ssk sorgulama işlemlerinizi e devlet üzerinden tc kimlik no’su ile ve e devlet şifrenizi girerek yapmanızda fayda vardır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.