SGK Haberleri

2019 SPAS Müstehaklık Sorgulama (Sağlık Provizyon Aktivasyon)

2019 SPAS Müstehaklık Sorgulama Sağlık Provizyon aktivasyon sistemi, kişilerin sağlık güvencesinde sigortadan yararlanıp yararlanılmadığını göstermektedir. Bir tedavi sonrasında ilaç alan kişileri için dahi SPAS müstehaklık sorgulama ve sigorta sorgulama işlemleri yapılmaktadır. Kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması sırasında ailesini de kendi üzerinden sigortalı bir şekilde gösterebilmesi ve sağlık hizmetlerinden yararlanılmasını sağladığından dolayı kişiler ilgili işlemlerin gerçekleşip gerçekleşmediği ya da aile üyelerin güvenceli bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanıp yararlanmadığını öğrenmek için SPAS müstehaklık sorgulama yapması gerekmektedir. SPAS müstehaklık sorgulama için online olarak işlem yapılabileceği gibi SPAS müstehaklık sorgulama işlemlerinde yararlanılacak tek portal e devlettir.

SPAS müstehaklık sorgulama için e devlete giriş yapan kişiler ilk olarak aşağıda gibi bir ekrana erişim sağlayacaktır. Bu ekranda kişilerin SPAS müstehaklık sorgulama yapabilmesi için üyelik girişi yapması gerektiği belirtilir.

Üyelik girişi yapan kişiler ise aşağıda yer alan resimdeki gibi bir ekrana erişim sağlayacaktır. Bu ekran üzerinden kolay bir şekilde SPAS müstehaklık sorgulama yapılabilmektedir. Kişilerin SPAS müstehaklık sorgulama sonrasında eğer sigortalı bir şekilde hizmetlerden yararlanmayacağı görülüyorsa, mutlaka konuyla ilgili SGK şubelerine gidilmesi gerekir. Şubelere yapılacak başvuru sonrasında kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması için hangi işlemlerin yapılması gerektiği belirlenecek ve kişi daha sonrasında aile bireyi üzerinden sigorta güvencesi sağlayabilecektir. SPAS müstehaklık sorgulama işlemlerinin yapılmasının en önemli noktası da budur. Kişilerin mağdur olmaması adına SPAS müstehaklık sorgulama yaparak durumunu kontrol etmesi gerekir. İlgili sayfaya erişim sağlamak isteyen kişiler direk aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilir. Böylece e devlet üzerinden sunulan SPAS müstehaklık sorgulama uygulaması kullanılarak sorgulama yapılabilir. Ücretsiz bir şekilde yapılacak işlemler sayesinde kişiler istediği dönem içerisinde SPAS müstehaklık sorgulama yapabilir.

SPAS MÜSTEHAKLIK SORGULAMA (SAĞLIK PROVİZYON AKTİVASYON SİSTEMİ) İÇİN TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.