SGK Blog

2019 Sigortalı İşe Giriş Nasıl Yapılır

2019 Sigortalı İşe Giriş Nasıl Yapılır

2019 Sigortalı İşe Giriş Nasıl Yapılır, Artık kişiler herhangi bir işe başladıklarında işverenlerinin sigortalı işe giriş doldurularak Sosyal Güvenlik Kurumuna göndermesi mecburidir. İşe giriş noktasında en önemli maddelerden ve aşamalardan bir tanesini oluşturan bu bildirgenin doğru bir şekilde işveren tarafından doldurularak Sosyal Güvenlik Kurumuna online olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Sigortalı İşe Giriş Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu bu konuda işverenlere büyük bir kolaylık sağlayarak sigortalı işe giriş sistemini internet üzerinden hizmete soktu. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından internet üzerinde hizmete açılan bu sisteme ulaşmak için alt kısımda yer almakta olan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. sigortalı işe giriş hem işe giriş hem de işten ayrılış durumlarında doldurularak Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilmesi gerekmektedir.

Bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfa içerisinde işverenden kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresi istenmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra en son olarak güvenlik anahtarı da resimdeki gibi aynen boş kutuya yazılarak giriş yapılabilmektedir. Bu noktada açılan sayfa içerisinde işveren SGK işe giriş bildirgesi vermek için çalışanın sigorta sicil numarası başta olmak üzere diğer bilgilerini de doğru bir şekilde girerek Sosyal Güvenli Kurumuna göndermesi gerekmektedir.

Sigortalı İşe Giriş Sorgulama İçin : Tıklayınız 

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.