Genel Sağlık Sigortası

2019 Sigorta Dökümü Nasıl Alınır

2019 Sigorta Dökümü Nasıl Alınır

2019 Sigorta Dökümü Nasıl Alınır, İnternet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde sigorta dökümü alabilirsiniz. Bu işleminizi internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilmenize olanak sağlayacak ve 2011 senesinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete sunulmuş olan E-SGM uygulaması bulunmaktadır.

Sigorta Dökümü Nasıl Alınır?

E-SGM uygulaması üzerinden sigorta dökümü işleminizi şifresiz olarak gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Bu noktada şifresiz olarak bu sigorta döküm alma işlemini gerçekleştirebilme olanağınız nedeni ile T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il ve cilt numarası bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

Bu sorgulama işleminden sonra açılan sayfa da önce hizmet bilgisi seçeneğine ardından da 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede en güncel sigorta bilgilerinizin ayrıntılı dökümünü alabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.