SGK Blog

2019 Şifresiz SGK Hizmet Sorgulama

2019 Şifresiz SGK Hizmet Sorgulama

2019 Şifresiz SGK Hizmet Sorgulama, E-devlet sistemi üzerinden şifreli olarak gerçekleştirilebilmekte olan SGK hizmet sorgulama işlemi, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 2011 senesinde online hizmetleri arasına dahil etmiş olduğu E-SGM uygulaması ile şifresiz SGK hizmet sorgulama işlemi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Ancak şifresiz olarak gerçekleştirebilmeniz nedeni ile bazı kişisel bilgilerinizi, sigorta bilgilerinizi korumak amacı ile girmeniz gerekmektedir.

Şifresiz SGK Hizmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu noktada şifresiz SGK hizmet sorgulama işlemi için girmeniz gereken kişisel kimlik bilgileri arasında T.C. kimlik numarası, cilt numarası, doğum tarihi ve nüfusa kayıtlı olunan il bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin girilmesinden sonra güvenlik kodu da girilerek sorgulama işleminin yapılması gerekmektedir. Hemen ardından ise hizmet bilgisi seçeneğine tıklanarak 4A hizmet bilgisi seçeneğinin açılması gerekmektedir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.