Bağkur Blog

2019 SGK Hizmet Sorgulama

2019 SGK Hizmet Sorgulama

2019 SGK Hizmet Sorgulama, Eskiden sosyal işlemlerimizi yapmak çok çileli bir işti. Çünkü her işlemimiz için sabahın erken saatlerinde kalkıp ilgili kurumlara gidip sıralar beklerdik. Ama internet hayatımıza girdiği günden itibaren bu işlemler oturduğumuz yerden ekran karşısında yapılabilir hale geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarımız için sanal ortamdan yapılabilen işlemlere her geçen gün bir yenisini ekleyerek kapsama alanını sürekli genişletmektedir. Bu yazımızı da sizlere SGK hizmet sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Hizmet sorgulama ile SSK, BAĞ – KUR ve Emekli Sandığı kurumları için işlem yapabilirsiniz.

Sorgulama işleminiz sayesin de sigorta başlangıç tarihinizi öğrenebilir ve tüm prim ödemelerinizin dökümünü hızlıca alabilirsiniz. Emeklilik insanların çalışma hayatlarının sonlarına yaklaştığında yıllarca verdiği emeklerin karşılığı niteliğindedir. Emekli olan bireyler aldıkları maaş sayesinde çalışmadan hayatlarını rahat bir şekilde sürdürebilme imkanına sahip olurlar. Hizmet sorgulama işlemi gerçekleştirmek istediğiniz emeklilik işlemleriniz için çok işinize yarayacaktır. SGK hizmet sorgulama işlemi kısa bir süre öncesine kadar iki farklı yol ile yani şifreli ve şifresiz olarak kullanıcıların dilediği gibi yapabildiği bu işlem yalnızca şifreli olarak yapılmaya devam edilmektedir. Çünkü şifresi işlemler için hizmet vermekte olan E – SGM resmi sayfası kısa süre önce kapatıldı. O yüzden neredeyse tüm işlemleriniz artık E – Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapılmaya devam edilmektedir. Peki E – Devlet kapısı girişi için kullanmanız gereken şifrenizi nasıl alabilirsiniz bunun hakkında da sizlere bilgi verelim.

E – Devlet şifresi almak için hemen size en yakın PTT şubesine gidiniz. Şifre almak istiyorum talebinizi çalışanlara ilettikten sonra kimliğiniz ile birlikte başvurunuzu yapınız. Şifre vermek için sizlerden talep edilecek olan 2 TL ücreti ödedikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Verilen geçici şifreyi sistem girişi için ilk kez kullandıktan sonra E – Devlet şifrenizi kendinize göre belirleyebilirsiniz. Şifrelerini unutan okurlarımız PTT şubesine giderek 4 TL ücret karşılığında şifrelerini yenileyebilirler.

SGK Hizmet Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Öncelikle E – Devlet şifrenizi alınız. Şifrenizi aldıktan sonra SGK hizmet sorgulama ekranına ulaşmak için yazımızın sonundaki linklerden işlem yapmak istediğiniz kurumunkine tıklayınız. Karşınıza gelen ekrandan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonu ile devam ediniz.

Açılan doğrulama ekranından sizlere kutucukla belirttiğimiz alana T. C kimlik numaranız ve E – Devlet şifrenizi hatasız bir şekilde giriniz. Son olarak SGK hizmet sorgulama işleminizi yapabilmek için Sisteme Giriş Yap seçeneğine tıklayınız.

SSK SGK Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ – KUR SGK Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı SGK Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.