SGK Haberleri

2019 SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

2019 SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

2019 SGK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır, SGK, kişilerin sigortaları ve diğer güvenceleri ile ilgili işlemleri yürüttüğü için kişilerin borcu olabilmektedir. Bu tür durumlarda borçlar hakkında bilgi alınması online olarak mümkün olduğu için SGK borç sorgulama yapılması gerekmektedir. Eğer siz de borcunuz olduğunu düşünüyorsanız ya da borcunuzun olup olmadığını görmek istiyorsanız, online SGK borç sorgulama yapabilirsiniz. Yapacağınız bu sorgulamada, kişilerin ne kadar SGK borcu varsa hepsi görüntülenmektedir. Eğer borcunuzu da ödemek istiyorsanız, sorgulama sonucunda yer alan ödeme adımlarını takip edebilirsiniz. Böylece borcunuzu SGK borç sorgulama yaparak öğrenebilir ve ardından SGK borç ödeme adımları ile borcunuzu ödeyebilirsiniz. İlgili hizmetler SGK web tahsilat servisi üzerinden sunulmaktadır. Bu bakımdan ilgili servise giriş yaparak önce borç dökümü yapmanız sonrasında ödeme yapmanız yeterli olacak ve tüm borçlarınız online olarak ödenecektir.

BAĞKUR Borcu Sorgulama

SGK için en çok borç olan sigorta türü BAĞ-KUR’dur. BAĞKUR sigorta türünde kişilerin kendi primlerini ödemesi gerektiği için her ay sonunda ilgili prim ödemesi kişilerin hesabına borç olarak yansıtılmaktadır. Bu nedenle vatandaşların SGK borç sorgulama yaparak BAĞKUR borçlarını öğrenmesi gerekmektedir. Böylece düzenli olarak BAĞKUR borcu ödenmesi ve BAĞKUR sigortasını sağladığı avantajlardan yararlanılması mümkün olmaktadır. Eğer siz de BAĞKUR sigortasına bağlıysanız, borç durumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi halde çoğalan borçlar, kısa süre içerisinde sizin için sıkıntı yaratacaktır.

SGK BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.