E Devlet Haberleri

2019 Rapor Parası Telefon Numarası Öğrenme

2019 Rapor Parası Telefon Numarası Öğrenme

Rapor parası telefon numarası gibi bir ihtiyaç olsa da kişiler SGK üzerinden işlemlerini yürütmelidir. Bu nedenle rapor parası telefon numarası almak ya da başvuru sonucunu telefon ile öğrenmek mümkün değildir. Kişilerin online olarak yapacağı işlemler ile rapor parası konusunda bilgi alınması mümkündür. Bu konuda e devlet üzerinden sunulan 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme hizmetinden yararlanılmalıdır. İlgili hizmet sonrasında kişiler yapılan başvuru sonucun öğrenebilir. E devlet üzerinden yapılabilen 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme işlemlerinde mutlaka e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapmalıdır. İlgili ekran ise şöyledir;

E devlet üzerinden işlem yapacakların ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklaması ve ardından üyelik giriş yapması gerekir. Üyelik girişiş sonrasında ekranda başvuru sonucu yer alır. Bu bakımdan rapor parası telefon numarası yerine belirtilen uygulama kullanılmalıdır. Üstelik sunulan hizmet ücretsizdir.

RAPOR PARASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


SGK Yazı

SGK Yazı

Sgkyazi.com sitesi herhangi bir resmi kurum ya da kuruluş ile ilgisi olmamasına rağmen vatandaşların sosyal güvenlik sistemi içinde aradığını hemen ve kolay bir şekilde bulması misyonu ile oluşturulan çok yönlü bir platformdur.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.