SGK Sorgulama

2019 Parsel Sorgulaması Nasıl Yapılır

2019 Parsel Sorgulaması Nasıl Yapılır

2019 Parsel Sorgulaması Nasıl Yapılır, Sadece bir yapı için imar iznine tabi tutulan alanlara için kullanılırken, parsel ile ilgili bilgi almak ve Türkiye sınırları içerisindeki bir bölgede parsel durumunu görüntülemek isteyen kişiler internet üzerinden bu işlemlerini yapabilmektedir. Parsel sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına kişilerin sorgulama sayfasına giriş yapması yeterlidir. Sayfaya erişim sağladıktan sonra kişilerin bilgi alması son derece kolay bir şekilde gerçekleşeceği gibi bu konuda en önemli detaylardan bir tanesi kişilerin sorgulanacak bölgenin bilgilerini bilmesidir

Parsel sorgulama işlemleri yapmak isteyenlerin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetlerden yararlanması gerekmektedir. Bu hizmetlerden yararlanacak kişiler kolay bir şekilde bilgi alma imkanına sahip olacağı gibi kişilerin sayfaya giriş yaptıktan sonra il, ilçe gibi seçimleri yapması yeterli olacaktır. Sayfanın sol tarafında yer ile yer alan formun kullanılması sayesinde kişiler kolay bir şekilde parsel ile ilgili detaylara ulaşma imkanı elde edeceğinden dolayı bu konuda büyük bir kolaylık sağlanmış durumdadır.

Sizler de sorgulama yapmak adına belirtilen bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı aracılığı ile yapılacak işlemler sayesinde kişiler kolay bir şekilde sorgulama ekranına ulaşım sağlayacaktır. Bu sayfaya giriş yapıldığında sonra ise kişilerin belirtilen işlemleri yapması yeterlidir. Seçimler yapıldıktan sonra sağ tarafta parseller ile ilgili detaylı bilgiler yer alacaktır. Harita üzerinde gösterilecek bu bilgiler sayesinde kişiler kolay bir şekilde parsel ile ilgili merak ettiği tüm konularda bilgi alma imkânına sahip olacaktır. Parsel sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişilere bu konuda kullanması gereken bağlantı https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ olarak belirlenmiştir. Bu bakımdan bu bağlantıyı kullanmanız sizin için de yeterli olacak ve kolay bir şekilde sorgulama işlemleri yapılabilecek.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.