E Devlet Haberleri

2019 Ne Zaman Emekli Olurum Hesaplama

2019 Ne Zaman Emekli Olurum Hesaplama

 

2019 Ne zaman emekli olurum hesaplama sorusuna cevap veriyoruz bundan böyle kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.Sosyal Güvenlik Kurumu SGK  ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını bulabileceğiniz uygulama geliştirdi.Geliştirilen bu uygulama sayesinde artık  ne zaman emekli olurum diye soru sormaktan vazgeçip gerekli bilgileri girerek ne zaman emekli olacağınızı öğrenebileceksiniz.

Artık Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uygulamaya soktuğu dijital hizmetleri ile birlikte bundan böyle sigortalılık ve emeklilik işlemlerini yapmak için online bir döneme geçildi. Ülkemizde yaşayan  vatandaşların çağımızın getirdiği koşullara ayak uydurabilmesi için sigorta ve emeklilik işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmeleri doğrultusunda SGK’nın uygulamaya soktuğu online işlemler büyük bir kolaylık sağlamaktadır.Sosyal Güvenlik kurumu şu an bünyesinde  Sosyal Sigortalar Kurumu(SSK), Bağkur ve Emekli sandığı gibi sigorta kurumlarını bünyesi altında bulundurmaktadır ayrıca Genel Sağlık Sigortası(GSS) hizmetleri sunması, sosyal güvence ve sağlık güvencesi hizmetleri sunması sebebiyle önemli bir devlet dairesi olarak hizmetlerini sürdürmektedir.Türkiye’de yaşayan vatandaşların tamamını ilgilendiren ve çok önemli konularla ilgilendiği için  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ülkemizin bütün il ve ilçelerdeki  müdürlüklerinde oldukça fazla  bir işlem yoğunluğu bulunmaktadır. İşte bu sebeple de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunmuş olduğu online hizmetler son derece fazla ve yoğun  bir şekilde konuyla ilgili vatandaşlar tarafından kullanılmaktadır. Online platform üzerinde hizmete açılan Sosyal Güvenlik Kurumu  ne zaman emekli olurum uygulaması aktif SGK sigorta mükelleflerinin emeklilikleri  işlemlerini çok daha hızlı ve daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak sağlıyor.

Günümüz internet teknolojisini fazlasıyla yoğun ve sık bir şekilde kullanmakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından online platform üzerinde hizmete sokulan Sosyal Güvenlik Kurumu ne zaman emekli olurum uygulaması direkt olarak SGK mükellefleri olan özel sektörde çalışan vatandaşlara yönelik hizmet veriyor. Bu bağlamda ne zaman emekli olacağını ve emekli olmasına ne kadar bir süre kaldığı bilgisine ulaşmak isteyen kendi hesabına çalışan Bağkur sigortalısı ve kamuda çalışan Emekli Sandığı sigortalıları içinde SGK tarafından farklı programlarla emeklilik tarihi sorgulama hizmeti sunuluyor. Ve böylece Sosyal Güvenlik Kurumu’nun onlinel platform üzerinde bulunan online Ne Zaman Emekli Olurum  uygulaması tüm sigortalılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde halen çalışmaya devam eden sigorta mükellefleri için ne zaman emekli olurum hizmetini kullanmak büyük bir kolaylık sağlıyor. Digital teknoloji çağında yaşasak bile günlük yaşamımızda önemli bir yerde bulunan emeklilik durumlarıyla ilgili olan bütün düzenlemeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı(ÇGSB) bünyesinde Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından yürütülmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu sigortası mükelleflerinin SSK prim ödemesi gün sayıları, yapmış oldukları hizmet süreleri ve hali hazırdaki yaş bilgilerine göre hesaplamaların yapılabildiği bu Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) online hizmeti sigortalı vatandaşlar tarafından oldukça yoğun ve fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) internet sitesi  üzerinden online olarak kullanılabilen SSK sigortalısı ve emeklilerine  sunulan ne zaman emekli olurum uygulamasını istediğiniz gün ve saatte kullanabilirsiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online olarak kullanılabilen ne zaman emekli olurum uygulaması sayesinde emekli olunduğu  takdirde hak edilen veya hak edilecek olan emekli maaşının miktarının ne kadar olacağını sorgulayıp öğreniliyor. Şu anda  aktif çalışma hayatı içerisinde bulunan sigorta mükelleflerinin gelecekl ile ilgili planlamalarını yapmalarına yardımcı olan bu online ne zaman emekli olurum hizmeti oldukça yoğun ve fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Bu anlamda da ülkemizde de emekli olabilme ve emekli maaşını  almaya hak sahibi olmak isteyen vatandaşların Sosyal Sigortalar Kurumu,  Emekli Sandığı ve ya Bağkur sigorta sistemleri çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından belirtilmiş olan emekli olma koşullarının yerine getirilmiş olması gerekmektedir.Bu şartları yerine getiren vatandaşlar emekli olmaya hak kazanabilmektedirler.Yani kısaca ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevabını T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle E-devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.