E Devlet Haberleri

2019 Ne Zaman Emekli Olurum E-Devlet

2019 Ne Zaman Emekli Olurum E-Devlet üzerinden sorgulama işlemleri nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Halihazırda  sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışanlar online olarak emeklilik sorgulama işlemlerini yapabilmekte ve Ne Zaman Emekli Olurum sorusunun cevabını alabilmektedirler.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM E-DEVLET 4A

Şu anda 4A’lı olarak çalışanlar yani eski ssk çalışanları e-devlet üzerinden emeklilik sorgulama işlemlerini yapamamaktadırlar.4A emeklilik hesaplama işlemlerini yapmak için SGK’nın online sorgulama ekranına girip oradaki formda doldurulması gereken yerleri doldurmanız gerekmektedir gerekli linke aşağıdan ulaşabilirsiniz.

4A Emeklilik Sorgulama işlemleri İçin Buraya Tıklayınız

Yukarıda açıkladığımız gibi Ne Zaman Emekli Olurum E-Devlet işlemlerini 4A’lılar e devlet üzerinden tc kimlik no ve e-devlet şifrelerini girip güvenli bir şekilde yapabilmektedirler.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM E-DEVLET 4B

Şu anda 4B’li olarak prim ödemesi yapanlar yani eski sistemde bağkur’lu olanlar  e-devlet üzerinden değil de SGK’nın web adresinden emeklilik sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler.

4B Emeklilik Sorgulama işlemleri İçin Buraya Tıklayınız

Yukarıda açıkladığımız gibi 4B’liler Ne Zaman Emekli Olurum E-Devlet işlemlerini yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet adresine giriş yapıp orada karşılarına çıkan sorgu ekranında gerekli yerleri doldurmaları gerekmektedir.Yapılan işlem sonucunda ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevabını alabilmektedirler.

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM E-DEVLET 4C

4B’liler gibi şu anda 4C’li olarak prim ödemesi yapılanlar yani emekli sandığına bağlı olarak çalışanlar  e-devlet üzerinden değil de SGK’nın web adresinden emeklilik sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler.

4C Emeklilik Sorgulama işlemleri İçin Buraya Tıklayınız

Yukarıda açıkladığımız gibi 4C’liler Ne Zaman Emekli Olurum E-Devlet işlemlerini yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet adresine giriş yapıp orada açılan  çıkan  emeklilik hesaplama ekranında gerekli olan yerleri doldurmaları gerekmektedir.Yapılan işlem sonucunda ne zaman emekli olabilirim sorusunun cevabını alabilmektedirler.

Yukarıda verilen linklerde ayrı ayrı eski ssk çalışanları yani 4A’lılar,eskiden bağkur’lu şimdi ise 4B’liler ve emekli sandığına bağlı olarak çalışanlar yani 4C’liler için Ne zaman emekli olurum sorusunun cevabını bulabileceksiniz.Doğru zamanda emeklilik başvurusu yapabilmek için yapacağınız bu emeklilik sorgulama işlemlerini özenle yapmanız gerekmektedir.Yine de emeklilik başvurusu işlemlerine başlamadan önce yaşadığınız şehirde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlüklerine gitmeniz ve orada görevli memurlardan yüz yüze gerekli bilgileri almanız menfaatiniz açısından iyi olacaktır.Çünkü online emeklilik sorgulama işlemleri esnasında yapacağınız herhangi bir yanlışlık size emeklilik başvurusu için zaman kaybettirebilir.Biz hiç kimsenin böyle hayati bir konuda zaman kaybetmesini istemeyiz o yüzden tavsiyelerimize uymanızı önemle rica ediyoruz.

Yine sitemize gelen bazı mesajlarda internet üzerinden özel web sitelerinden yapılan Ne Zaman Emekli Olurumsorgulamalarında farklı farklı tarihlerle karşılaşıldığı ve bunlardan hangisine güvenilebileceği konusu sıklıkla sorulmaktadır.Bu tip sorulara bizim cevabımız ilk güvenilmesi gereken kaynak devletin sosyal güvenlik kurumunun web sayfası olduğudur.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.