SGK Blog

2019 Kredi Kartı İle Sigorta Primi Ödeme

2019 Kredi Kartı İle Sigorta Primi Ödeme

2019 Kredi Kartı İle Sigorta Primi Ödeme, Ülkemizin internet üzerindeki en aktif devlet kurumu pozisyonunda yer almakta olan Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların online olarak kurum ile ilgili olan pek çok işlemini internet üzerinden çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesine olanak sağlamaktadır.

Bu noktada ülkemizde vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olarak kredi kartı ile sigorta primi ödeme işlemlerini günün her saati oturdukları yerden sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedirler.

Kredi Kartı İle Sigorta Primi Nasıl Ödenir?

Kredi kartı ile sigorta primi ödeme işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankasının ortak uygulamasına kolay bir şekilde erişim saplayabilmeniz amacı ile yazımızın sonunda bu uygulamaya açılan bir bağlantı verdik. Bu bağlantıya tıkladığınızda açılan sayfa içerisinde öncelikli olarak T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası veya SSK sicil numarasından birini girmeniz gerekmektedir.

Bu bilgiyi girdikten sonra ise sorgu tipini seçerek kod doğrulma işlemini de gerçekleştirdikten sonra sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede Sosyal Güvenlik Kurumuna yapmanız gereken ilgili ödemeleriniz listelenecektir. Bu liste içerisinden kolay bir şekilde 2019 kredi kartı ile sigorta primi ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Sigorta Primi Ödeme İçin

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.