Genel Sağlık Sigortası

2019 GSS Prim Borcuna İtiraz Hakkı

2019 GSS Prim Borcuna İtiraz Hakkı
2019 GSS prim borcuna itiraz hakkı her GSS kapsamında olan vatandaşın yasal hakkıdır. Ancak itiraz sebeplerinin oluşması gerekmektedir. Özel bir sektörde ve ya kamu kurum ve kuruluşlarında sigortamızın yatırmıyor olması genel sağlık sigortası uygulaması ile yani GSS uygulaması ile kontrol altına alınmış olur. Genel sağlık sigortası sayesinde yararlanamadığımız sosyal olanaklardan yararlanabiliyor oluruz. devlet tarafından 2012 yılında beri uygulanmakta olan bu sistem sayesinden bir çok kişinin sosyal sigorta konusunda mağduriyetleri giderilmiştir.

Genel sağlık sigortasına belirli aralıkta yapmış olduğumuz ödemelere prim adını vermekteyiz. Ve bu ödemeler düzenli olarak doğru ödeme miktarları ile aksatma olmadan yapılmalıdır. Bu ücretlerin ödenmemesi durumunda tarafımıza devlet tarafından borçlu olduğumuza yani sigorta borcumuz olduğuna dair bilgilendirmeler de bulunulur.

Biz bu borçlarımıza internette bulunan sosyal sigortalar kurumunun internet yani web sitesi üzerinden erişim sağlayabilmekteyiz. Genel sağlık sigortası borç sorgulaması yapmamız durumunda herhangi bir borç ödemeniz bulunmamaktadır. Veya varsa var olan borcumuz bilgileri yer almaktadır.

GSS prim borçlarına itiraz haklarımızın bulunduğunu bilmeliyiz varsa herhangi bir görünen GSS prim borcu bizim düşündüğümüzün aksine talep edilen bir borç ödemesi ise GSS prim borcuna itiraz hakkınızı kullanabiliriz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.