Genel Sağlık Sigortası

2019 GSS Borç Sorgulama ve Ödeme E-Devlet

2019 BağKur İşe Başlama Formu

2019 GSS Borç Sorgulama ve Ödeme E-Devlet işlemlerinizi her zaman olduğu gibi doğru ve güvenilir bir şekilde öğrenmek istiyorsanız SGK bağlantılarını kullanmalısınız. Çalıştığımız kurum ve kuruluşlar üzerinden yahut kişisel olarak kendimiz ödemesini gerçekleştirdiğimiz SSK, Bağkur, SGK , bireysel emeklilik gibi sağlık güvenceleri bulunmaktadır. Genel sağlık sigortası yani GSS sistemi 1 ocak 2012’ de yürürlüğe girmiş yeni bir sigorta uygulamasıdır.

Bu uygulama sayesinde bir çok engel yüzünden herhangi bir sağlık sigortası olmayan kişi sayısını azaltma temel alınmış ve buna yönelik çalışmalar yapılmış bu sistem uygulamaya geçirilmiştir. Genel sağlık sigortası da cüzi ücretlerin ödenmesi ile sağlanılacak bir sistemdir.

Devlete yaptığımız bu ödemeler ile sonrasında emeklilik hakkı doğabilecek ve emeklilik haricinde sigortamızın yatırıldığı süre zarfında birçok sağlık olanağından herhangi bir hastalık durumunda yararlanmış olacağız.

Genel sağlık sigortası yani GSS sistemine ait olan GSS borç sorgulama işlemlerimizi sosyal güvenlik sigortasının internet üzerinden bulunan web sitesinin borç sorgulama sekmelerinden bilgilerimizi girerek kontrol edebilme imkanımız vardır. Bu sayede yatırmış olduğumuz primlerimizin tutarını herhangi bir borcumuz olup olmadığı gibi sonuçları buradan yönetme yetkimiz kontrol edebiliyor olma şansımız vardır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.