E Devlet Haberleri

2019 En Uygun Bireysel Emeklilik

2019 En Uygun Bireysel Emeklilik, Son zamanlarda bankalar müşterilerine bireysel emeklilik sistemini sunmuş bulunmaktadır. Bireysel emeklilik son zamanlarda çok değer kazanmıştır. Çünkü sadece çalışanı kapsamamaktadır. Çalışmayan her insan için uygundur. İnsanlar normalde yapamadıkları birikimleri bireysel emeklilik sayesinde yapmaktadır.En güzel ve en iyi bes şirketi acaba hangisi?

Eğer siz de ileriye dönük yatırım yapmak istiyorsanız risksiz ve kazançlı hem de devlet katkılı BES sisteminden yararlanmalısınız. Bu yazımızda neden bireysel emeklilik seçmeniz konusunda sizi bilgilendireceğiz. Bireysel emekliliğin en güzel yanlarından biri de istediğiniz bankayla çalışıyor olmanız ve aynı zamanda bu birikimlerinizi istediğiniz şekilde değerlendirebiliyor olmanızdır.

Bireysel Emekliliğin Yararları Nelerdir?

  • Bireysel emeklilik insanların birikim yapmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Bireysel emeklilikte devlet katkısı ile daha iyi yatırım yapılmaktadır.
  • Emeklilik sistemi sayesinde ileriye dönük planlarınız olmaktadır.
  • İnsanlar daha huzurlu bir geleceği ulaşmaktadır.

Bireysel emekliliğe katılmadan önce çeşitli banklardan bilgiler edinmek size en doğru kararı vermenize yardımcı olmaktadır. Her bankanın farklı işleyişi olmaktadır. Bireysel emeklilik genel anlamda zaten insanlara birçok avantaj sunmaktadır. Hepsi uygun görülmektedir.

Önemli kısım bankaların müşterilerine karşı tutum ve davranışlarıdır. Bankalar belli zaman aralıklarında müşterileri ile iletişime geçmelidir. Bireysel emekliliği hakkında müşteriyi bilgilendirmelidir. Bazı bankalar müşteriyi sisteme dâhil ettiği zaman ilgiyi kesmektedir. Müşteriler bu gibi konularda mutlaka ilgi beklemektedir.

Bireysel Emeklilik Her Zaman Kazandırır

Bankalar belli zamanda aramalıdır. Fonlar hakkında ve kazanımlar hakkında bilgiler verilmelidir. Zaten insanlar sisteme dâhil olduğu zaman artı ile başlamaktadır. Çünkü devlet %25’ini karşılamaktadır. Yani 100 TL yatıran birisine artı 25 TL hesabına eklenmektedir.

İnsanlar kendi banka hesaplarında her ay 100 ya da 200 TL biriktirmek isteseler bu kadar avantaj sağlamamaktadır. Devlet katkısı çok önemlidir. Bir de artı olarak fonlar ile para çalıştığı zaman kişi zamanı dolunca hepsini alabilir. Sistemde erken çıkılmaya karar verilirse bir takım kesintiler yapılmaktadır.

Banka sözleşme yapmadan önce bu konu hakkında müşterilerine zaten bilgi vermektedir. Yatırım denildiği zaman herkesin aklına uzun zaman gelmelidir. Yani kişinin gözüne geleceği gelmelidir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.