SGK Haberleri

2019 Emeklilik Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır

2019 Emeklilik Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır

2019 Emeklilik Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır, SGK üzerinden sigortalı olarak çalışan kişilerin emekliliği ile ilgili detaylar online olarak sorgulamaya açılmış durumdadır. Bu bakımdan sigortalı olarak çalışan kişiler ne zaman emekli olacaklarından emeklilik yaşı hesaplama işlemlerine kadar online olarak yapılarak bu konularda bilgi sağlanabilmektedir. Eğer siz de emeklilik yaşı hesaplama yaparak kaç yaşına geldiğinizde emekli olacağınızı öğrenmek istiyorsanız, SGK tarafından hazırlanan ve kullanıma sunulan uygulamadan yararlanabilirsiniz. İlgili sorgulamalar için SGK tarafından ne zaman emekli olurum adıyla özel bir sayfa hazırlanmıştır.

Emeklilik Yaşı Nasıl Hesaplanır?

Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri için ne zaman emekli olurum sayfasına giriş yapmanız ve bu sayfa üzerindeki formu doldurmanız gerekmektedir. Emeklilik yaşı hesaplama yapmak isteyenlerin kullanması gereken özel uygulama sayfası şöyledir;

İlgili formu doldurduktan sonra açılan sonuç sayfası üzerinden emeklilik yaşı hesaplama yapmanız mümkündür. Sistem tarafından otomatik olarak hesaplandığı için tek tek emeklilik yaşı hesaplama yapmanıza gerek kalmadan, direk açıklanan sonuçlar üzerinden bilgi alabilirsiniz. Açılan sayfada kaç yaşına geldiğinizde emekli olabileceğiniz belirtildiği gibi yıl üzerinde ne kadar daha beklemeniz gerektiği yazmaktadır. Ayrıca kişilerin kaç yaşına geldiğinde emekli olacağı da gün, ay ve yıl olarak da belirtilmektedir. Böylece kolay bir şekilde sigortanız ve emeklilik döneminiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.Bu sorgulama işlemlerinde dikkat etmeniz gereken nokta, yapılacak olan sorgulamanın sigorta dalına göre özel olarak hazırlandığıdır. SGK tarafından her sigorta türü için özel olarak ayrı bir sayfa hazırlandığı için kişilerin doğru sayfaya giriş yapması gerekmektedir.

EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA İÇİN SORGULAMA ADRESİ  : https://uyg.sgk.gov.tr/nezaman/

BAĞKUR 4B EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA 

SGK üzerinden yapılan sigorta işlemlerinde kurum içerisindeki işlemleri kolaylaştırmak ve sınıflamanın doğru olarak yapılması için sigorta dalları adlandırılmıştır. Bu kapsamda Bağkur’lu olan vatandaşlar için 4B kısa adı kullanılarak 4B sorgulama gibi hizmetler altında Bağkur’lu olan vatandaşların işlem yapması mümkün kılınmıştır. Bu doğrultuda Bağkur’lu olan vatandaşların Bağkur durumu ile ilgili bilgi almak için online hizmetlerden yararlanmak istemesi halinde Bağkur olarak değil, 4B olarak arama yapması ve ilgili hizmetleri seçmesi gerekmektedir. Böylece Bağkur ile ilgili tüm işlemlerin kolay bir şekilde yapılması mümkün olacaktır.

Bağkur için en çok yapılan işlemlerden birisi de SGK 4B emeklilik yaşı hesaplama olmaktadır. SGK 4B emeklilik yaşı hesaplama yapılarak, vatandaşların Bağkur üzerinden kaç yaşında emekli olacağı kolay bir şekilde hesaplanmakta ve öğrenilmektedir. Bu kapsamında, SGK 4B emeklilik yaşı hesaplama için oluşturulmuş olan özel sayfaya giriş yapmanız ve sayfa üzerinden form doldurmanız ile birlikte SGK 4B emeklilik yaşı hesaplama işlemini sonuçlandırmanız mümkündür.

Üstelik SGK tarafından sunulduğu için SGK 4B emeklilik yaşı hesaplama ile güncel bilgilere ulaşmanız ve güncel bilgiler eşliğinde ne zaman emekli olabileceğinizi detaylı olarak görmeniz mümkündür. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek nokta, SGK 4B emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinde doğru bilgilerin girilmesidir.

BAĞKUR 4B EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA İÇİN SORGULAMA ADRESİ : https://uyg.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.do

SGK 4C EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA

4C sigortalı olarak çalışan kişiler, devlete bağlı kamu kurumlarında görev alan kişilerdir. Bu iş alanlarında çalışan kişilerin dahil olduğu 4C için yapılacak olan online işlemlerde de yine 4C bağlantılarının seçilmesi gerekmektedir. İlgili hizmetler üzerinden 4C ile ilgili işlemler yapılacağı gibi vatandaşların da bilgi alması mümkün olacaktır. Bu kapsamda eğer siz de 4C sigortasına tabiyseniz, SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama gibi hizmetlerden yararlanarak bilgi alabilirsiniz.

SGK 4C Emeklilik Yaşı Hesaplama İşlemleri

SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama işlemlerinin yapılması için SGK tarafından SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama yapılması için açılmış ve 4C emeklilik hizmet süresi ve yaş hesabı başlığı ile yayınlanan uygulamadan yararlanılması gerekmektedir. SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama üst kısmında detaylı bir bilgilendirme yapılmıştır. Bu bakımdan SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama yapacak olan kişilerin ilk olarak bilgilendirme bölümünü okuyarak uygulama hakkında bilgi sahibi olması ardından SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama işlemleriniz yapması gerekmektedir. Ekranda açılacak olan uygulamadan yararlanmanız ile birlikte kaç yaşına gelince emekli olabileceğinizi öğrenmeniz mümkün olacaktır. Böylece emeklilik planlarınızı yapmanız için SGK 4C emeklilik yaşı hesaplama yapmanız yeterli olacaktır. Siz de belirtilen adımları takip ederek bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızı giderebilir ve kolay bir şekilde emeklilik yaşı hesaplamanızı yapabilirsiniz.

SGK 4C EMEKLİLİK YAŞI HESAPLAMA İÇİN SORGULAMA ADRESİ : https://uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.