E Devlet Haberleri

2019 Emeklilik Başvurusu ve Emeklilik Başvuru Formu

2019 Emeklilik Başvurusu ve Emeklilik Başvuru Formu isimli bu yazımızda öncelikle emeklilik başvuru işlemlerine başlamadan önce emeklilik sorgulama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapmanızı ve emekli olabilmek  için gerekli olan bütün koşulları yerine getirmiş olduğunuzda emin olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Peki bu koşullar nedir  diye soracak olursak hemen açıklayalım bunlar gerekli olan yaş haddinin doldurulması,gerekli olan prim gün sayısının yatırılması gibi temel hususlardır.Sözünü ettiğimiz koşulları eksiksiz olarak yerine getirdiğinizde artık  emeklilik başvuru formunu edinebilir,formu doğru bir şekilde doldurup emekliliğe ilk  adımınızı atabilirsiniz.

Emeklilik Başvuru Formunu Nereden Alabilirim

Emeklilik Başvuru Formu daha önceleri kurumdan iki nüsha halinde alınıp emeklilik başvuru evrakları ile birlikte  kargoyla gönderiliyordu.Artık tüm bu işlemleri e devlet sistemi üzerinden  online olarak yapma şansına sahipsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tahsis-talep-taahhut-beyan      adresine tıklayarak gerekli olan işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Sistemde işlem yapabilmek için de öncelikle tc kimlik numaranızı bilmeniz  e devlet şifrenizi almış olmalısınız.Eğer e devlet şifrenizi henüz edinmediyseniz bununda çok kolay bir yolu var yakınınızda olan bir PTT şubesine gidip kimliğinizi ibraz ediyorsunuz artı olarak iki tl e devlet şifre ücretini ödeyip kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Emeklilik Başvurusu ve Emeklilik Başvuru Formu doldurma işlemlerini artık kolaylıkla e devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz.

Emeklilik Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

Öncelikle yazımızın üst kısmında emekli başvuru formuna ulaşmak  için  paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.Ardından Karşınıza çıkan sayfada kimliğimi şimdi doğrula yazan yere tıklayınız.Daha sonra tc kimlik numaranız ve e devlet şifrenizi karşınıza çıkan ilgili yerlere yazınız.Eğer bilgilerinizi doğru olarak girdiyseniz Sisteme giriş yapmışsınız demektir artık emeklilik başvuru formunu doldurabilirsiniz. Bu gerçekleştireceğiniz  adımlardan sonra emeklilik başvuru formunuzu gönderebilir ve işlemi sonlandırabilirsiniz.

Umarız bu yazımız Emeklilik Başvurusu ve Emeklilik Başvuru Formu işlemlerinizi yapmanızda size bir kolaylık sağlayacaktır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.