E Devlet Haberleri

2019 E Devlet Ücretsiz Mahkeme Sorgulama

2019 E Devlet Ücretsiz Mahkeme Sorgulama

E devlet mahkeme sorgulama yapmak isteyenlerin e devlet girişi yapması gerekmektedir. E devlet girişi olarak T.C. kimlik numarası ile birlikte kişilerin şifresini kullanması gerekmektedir. Giriş yapılması ile birlikte e devlet hizmetlerindeki tüm sınırlama kaldırılacak ve e devlet mahkeme sorgulama da yapmanız mümkün olacaktır.

Mahkeme sorgulama tamamen ücretsiz olduğu gibi kişilerin tüm mahkemelerine e devlet mahkeme sorgulama yaparak ulaşması mümkündür. Böylece tek tek mahkeme sorgulama yapmak ya da mahkemelerin takibini gerçekleştirmek yerine e devlet mahkeme sorgulama ile tek bir seferde mahkemelerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet mahkeme sorgulama dışında, Yargıtay gibi organlar için de dosya sorgulama yapılması mümkündür. Yargıtay sorgulama hizmeti için e devlet üzerinden değil, Yargıtay resmi internet sitesi üzerinden işlem yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmasının sonrasında Yargıtay ile ilgili aynı şekilde bilgi sağlayabilirsiniz.

E devlet mahkeme sorgulama yerine UYAP üzerinden de mahkeme ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. Fakat bu sistemde de yine e devlet girişi gerekmektedir.

https://www.turkiye.gov.tr/davalarim

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.