E Devlet Haberleri

2019 E Devlet Ücretsiz Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

2019 E Devlet Ücretsiz Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

Mahkeme dava dosyası sorgulama yapmak isteyen kişilerin başvuracağı sitelerden birisi, e devlet kapısıdır. E devlet kapısı üzerinden yapacağınız mahkeme dava dosyası sorgulama sonrasında tüm mahkemelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Görüntülenen mahkemeler ile ilgili detaylar yayınlandığı için mahkeme dava dosyası sorgulama sonrasında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri örenebilirsiniz.

Mahkeme dava dosyası sorgulama için tercih edeceğiniz diğer portal ise UYAP portalıdır. UYAP portalı üzerinden yapacağınız işlemler sonrasında da aynı mahkeme dosya bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Fakat mahkeme dava dosyası sorgulama için UYAP’ı tercih edecek olan vatandaşların da yine e devlet üyeliğine ihtiyacı varır. Bu bakımdan direk e devle kapısı üzerinden işlem yapmanız sizin için çok daha kolay olacaktır. E devlet kapısı üye giriş yaptıktan sonra mahkeme dava dosyası sorgulama hizmetine tıklamanız ile birlikte başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan tüm bilgiler direk yayınlanacaktır.

Mahkeme dışında Yargıtay gibi adli merciler için de benzer sorgulamalar yapılarak dosyalar hakkında bilgi alabilmeniz mümkündür. Bu bakımdan Adalet Bakanlığı kurumları tarafından sağlanan bilgiler sayesinde istediğiniz zaman bu tür bilgilere erişim sağlamanız kolaydır.

https://www.turkiye.gov.tr/davalarim

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.