E Devlet Haberleri

2019 E Devlet Ücretsiz Maaş Sorgulama İşlemi

2019 E Devlet Ücretsiz Maaş Sorgulama İşlemi

2019 E Devlet Ücretsiz Maaş Sorgulama İşlemi, SGK üzerinden emekli olan kişilerin aldıkları maaşlar kayıt altına alınmakta ve gerektiğinde sorgulama için sunulmaktadır. Bu bakımdan emekli olan kişilerin emekli maaş dökümlerine ihtiyaç duyması halinde e devlet maaş sorgulama yapması yeterli olacaktır. E devlet maaş sorgulama ile birlikte kişilerin ne kadar maaş aldığı başta olmak üzere maaşları ile ilgili detaylar sistem tarafından kişilere sunulmaktadır. Online olarak erişim sağlayabileceğiniz e devlet maaş sorgulama üzerinden işlemlerinizi ücretsiz olarak sizler de yapabilirsiniz.

E Devlet Maaş sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet maaş sorgulama yapılması için iki kriter bulunmaktadır. İlk kriter kişilerin emekli olması, ikincisi ise kişilerin e devlet kapısı için üyeliğinin olmasıdır. Bu iki kriterden birisinin olmaması sonucunda kişilerin e devlet maaş sorgulama yapması da mümkün olmayacaktır. Bu nedenle e devlet maaş sorgulama yapacak kişileri bu kriterleri sağlaması gerekmektedir. Kriterleri sağlayan kişiler üyelik girişi sonrasında SGK menüsü altında yer alan e devlet maaş sorgulama hizmetlerine tıklaması yeterli olacaktır. Bağlantılara tıklanması ile birlikte hangi dönem için e devlet maaş sorgulama yapacaksanız onu seçmeniz yeterli olacaktır.

E devlet maaş sorgulama hizmeti; 4A, 4B ve 4C olarak tüm emekliler için geçerli bir hizmettir. Bu bakımdan SGK menüsünden ilgili e devlet maaş sorgulama hizmetini seçmeniz yeterlidir.

E DEVLET MAAŞ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


SGK Yazı

SGK Yazı

Sgkyazi.com sitesi herhangi bir resmi kurum ya da kuruluş ile ilgisi olmamasına rağmen vatandaşların sosyal güvenlik sistemi içinde aradığını hemen ve kolay bir şekilde bulması misyonu ile oluşturulan çok yönlü bir platformdur.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.