SGK Haberleri

2019 Diş Protez Hakkı Sorgulama E-Devlet

2019 Diş Protez Hakkı Sorgulama E-Devlet
2019 Diş Protez Hakkı Sorgulama E-Devlet, İnsanların çalışma hayatların da edindikleri haklardan en önemlisi olan sosyal güvenlik hakkı devlet tarafından kişilere sosyal sigortalar kurumu aracılığı ile sağlanan hayat için, sağlığımız için birçok kolaylık sağlayacak hakları sigorta sayesinde edinmiş oluyoruz.

Birçok sağlık hakkına sahipliğimiz bulunmaktadır fakat bunları çoğu vatandaş tama anlamıyla konuya hâkim bir şekilde bilmemekle birlikte bilinmediği için faydalarını maalesef ki görememektedir. Bu fazla bilinmeyen sağlık ile ilgili sosyal güvenlik kurumunun bizim için sağladığı haklardan bir tanesi diş protez hakkıdır.

Ağız ve diş sağlığımız ile ilgili işlemlerimizi tedavimizi gerçekleştirebilmek adına sosyal güvenlik kurumu tarafından hastalara sağlanan diş protez hakkı yapılacak tedavinin uygulamasın da herhangi bir ücret ödememeyi yahut belirli bir oranının ödememizi sağlar.

Bunun var olup olmadığını, ne kadar süresinin kaldığını ve bu tarz bir çok bilgilerini diş protez hakkı sorgulama işlemini yaparak ulaşmamız mümkündür. İnternet üzerinden ve ya cep telefonumuzdan SGK servisleri aracılığı ile kısa mesaj yoluyla diş protez hakkımızın olup olmadığı bilgisine ulaşabiliriz.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.