Bağkur Blog

2019 Bağkur Hizmet Sorgulama

2019 Bağkur Hizmet Sorgulama

2019 Bağkur Hizmet Sorgulama, İnternet hayatımızı girdiği günden itibaren dilediğimiz bilgiye tek tıkla ulaşabilme imkanına sahip olduk. İnternet üzerinden yapabileceğimiz sosyal işlemlerimiz de günden güne artmaktadır. Bu yazımız da sizlere BAĞ – KUR hizmet sorgulama işleminin sanal ortamdan nasıl yapacağınızı anlatacağız. Hizmet sorgulama işleminizi internet aracılığı ile yaparak sigortalı olarak ilk işe giriş tarihinizi ve sigortalı olarak bulunduğunuz süre zarfını hızlıca öğrenebilirsiniz. Emeklilik tüm insanların hayalidir. Emekli olan insanlar çalışma hayatlarındaki gibi her ay düzenli olarak maaş alarak yaşamlarını rahata sürdürebilme fırsatını yakalamış olurlar. Emeklilik işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirmek için gerekli olan bilgilere hizmet sorgulama uygulamasını kullanarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Sizlere vereceğimiz pratik adımlar sayesinde hizmet sorgulama işleminizi BAĞ – KUR kurumu için gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem belirli bir dönem öncesine kadar şifreli ve şifresiz olarak sanal ortamdan yapılabilmekteydi. Ancak vatandaşlarımızın şifresiz işlem yapmak istediği zaman kullandığı E – SGM resmi sayfası hizmetine süresiz olarak son verdi. Bu sebepten dolayı işleminizi yalnızca E – Devlet sistemi üzerinden E – Devlet şifresi ile yapabilirsiniz. E – Devlet kapısı üzerinden yapmak istediğiniz her işlem için sizlerden talep edilecek olan E – Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alacağınızı da yazımızın için de bulabilirsiniz.

BAĞ – KUR Hizmet Sorgulama İşlemi E – Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

İşlemlerinize başlamadan önce E – Devlet şifrenizi temin etmeniz gerekmektedir. E – Devlet şifrenizi almak için dilediğiniz bir PTT şubesine gidiniz. Kimliğiniz ile birlikte başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL karşılığında E – Devlet şifrenizi PTT şubesinden alabilirsiniz. Daha önceden şifrenizi alıp unuttuysanız ise yine PTT şubesinden 4 TL karşılığında yeni şifrenizi edinebilirsiniz.

BAĞ – KUR hizmet sorgulama işleminize başlamak için yazımızın sonunda sizlere vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Yönlendirilmiş olduğunuz E – Devlet sayfasından aşağıdaki resimde sizlere ok ile belirttiğimiz Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelen doğrulama ekranına T. C kimlik numaranızı ve E – Devlet şifrenizi giriniz. Bilgilerinizi tekrar gözden geçirip doğruluğunu teyit ettikten sonra BAĞ – KUR hizmet sorgulama işleminizi yapmak için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

BAĞ – KUR Hizmet Sorgulama İşleminizi Şifreli Olarak Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.