Bağkur Blog

2019 BağKur Emeklilik Başvuru Formu

2019 BağKur Emeklilik Başvuru Formu

2019 BağKur Emeklilik Başvuru Formu, Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer alan BağKur sigorta sistemine bağlı olarak çalışan vatandaşların emeklilik haklarını alabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş olan emeklilik şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yerine getirilen emeklilik şartları ile birlikte BağKur sigortalısı emeklilikleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmalıdır. 

BağKur Emeklilik Başvuru Formu Nedir?

BağKur sigortalısının emeklilik işlemleri için öncelikli olarak BağKur emeklilik başvuru formu doldurmaları gerekmektedir. Bu kapsamda e-devlet sistemi büyük bir kolaylık sağlamaktadır. E-devlet sistemi üzerinden tahsis talep ve beyan taahhüt belgesi kolaylıkla alınabilmektedir. Ancak BağKur sigortalısının bu işlem için e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir.

E-devlet şifresi ise en yakın PTT merkezinden alınabilmektedir. Bu işlemden sonra BağKur emeklilik başvuru formu, 1 adet fotoğraf ve sigortalılık belgesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Böylece BağKur sigortalısı olan vatandaşlar emeklilik haklarını elde ettikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapacakları bu başvuru ile birlikte BağKur emeklisi olabilme hakkına sahip olabilmektedirler.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.