Bağkur Blog

2019 Bağkur Borç Taksitlendirme

2019 Bağkur Borç Taksitlendirme

2019 Bağkur Borç Taksitlendirme, Sigortaya bağlı olarak çalışan vatandaşlarımızın her ay düzenli prim ödemesi yapması gerekmektedir. İnsanların ülkemiz de emekli olabilmeleri için gerekli bazı şartları sağlamaları gerekmektedir. SSK kurumu şartlarının aksine BAĞ – KUR kurumu için en önemli işlem prim ödeme işlemidir. Çünkü BAĞ – KUR kurumu adı altında çalışan vatandaşlarımızı prim ödeme işlemlerini kendileri yapabilmektedir. Bu borçlar ödenmediği takdir de birikerek prim borçlarınızı oluşturmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu BAĞ – KUR borçları için sizlere taksitlendirme imkanı sağlamaktadır. Bu taksitler kişilerin gelirlerine göre ödeyebilecekleri miktar da belirlenmektedir. Bu yazımız da sizlere BAĞ – KUR taksitlendirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.  Prim borçlarınız her yıl artan yüksek faiz oranlarıyla birlikte ödenmesi çok zor bir hale gelebilmektedir.

2019 BAĞ – KUR Taksitlendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

  • BAĞ – KUR taksitlendirme başvurunuzu yapabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’na taksitlendirme dilekçesini doldurarak teslim etmeniz gerekmektedir.
  • Dilekçe üzerinden sizlerden bazı bilgiler istenmektedir.
  • BAĞ – KUR numaranızı yazınız.
  • Taksitlendirme işlemi için gerekli olan teminat bilgilerinizi yazınız.
  • T. C kimlik numaranızı yazınız.
  • Ad ve soyad bilgilerinizi girdikten sonra dilekçenizi Sosyal Güvenlik Kurumuna verebilir ve sizler için özel olarak faiz oranlarıyla birlikte borçlarını taksitlendirebilirsiniz.

 

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.