SGK Sorgulama

2019 Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır

2019 Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır

2019 Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır, Araçların hasar durumunu hakkında bilgi almak isteyen kişilerin bu konuda ve SMS aracılığı ile bilgi alabilmesi mümkündür ve bu nedenle telefon üzerinden sorgulama yapılmalıdır.

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan hasar kaydı sorgulama hizmetlerinden yararlanması gerekmektedir. Hasar kaydı sorgulama işlemleri yapıldıktan sonra ilgili araç ile ilgili tüm bilgiler yayınlanacağından dolayı kişilerin kolay bir şekilde araç ile ilgili kaza durumlarını öğrenebilmesi mümkün olacaktır. Bu bakımdan kişilerin internet üzerinden sorgulama yapamaması nedeniyle cep telefonları üzerinden mesaj aracılığı ile sorgulama yapması yeterli olacak ve böylece kolay bir şekilde kişiler bilgi alabilecektir.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sorun yaşanmaması adına kişilerin uygun bir şekilde mesaj göndermesi gerekmektedir. Gönderilecek mesajlarda sadece tek bir araç plakasının yazılması gerekmektedir. Araç plakasının yazılmasının ardından ise bu mesajın 5664 numaralı SMS servisine gönderilmesi ile birlikte kolay bir şekilde işlemler tamamlanmış olacaktır.

Sunulan hizmetler ile birlikte kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan istediği araçlar hakkında bilgi alabilmesi ve bu bilgiler doğrultusunda da araç ile ilgili işlemlerini yapabilmesi mümkündür. Bu konu ile ilgili sunulan hizmetler sayesinde istenilen her zaman araç hasar kaydı sorgulama yapılabilir. Fakat araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinde kişilerin Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi dışında herhangi bir seçeneğinin olmadığı mutlaka bilinmesi gerekmektedir ve hiçbir farklı servis kullanılmamalıdır. Türkiye’de araç hasarları ile ilgili yetkili tek kurum Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi olduğundan dolayı bu konuda dikkat edilmeli ve kurallara uygun bir şekilde sorgulama yapılmalıdır. Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerini yapan kişilerin her gün sorgulama da sadece 5 Türk Lirası işlem ücreti ödemesi yeterlidir

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.