E Devlet Haberleri

2019 4C Bir Aylık Maaş Tercihi

2019 4C Bir Aylık Maaş Tercihi

2019 4C Bir Aylık Maaş Tercihi, 4C sigortalılar, memur olarak istihdam edilmektedir. Devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların tüm sigorta işlemleri 4C üzerinden yapıldığı için özellikle internet üzerinden bilgi almak ve uygulamalardan yararlanmak isteyen kişilerin 4C seçeneklerini takip etmesi gerekmektedir.

4C ile ilgili yapılabilecek işlemlerden birisi de 4C bir aylık maaş tercihidir. Kişilerin maaş tercihi yapabileceği bu ekran sayesinde bir aylık maaşın nasıl alınacağı belirlenebilir. E devlet üzerinden sunulan 4C bir aylık maaş tercihi hizmetinden tüm memurlar yararlanabilir.

4C Bir Aylık Maaş Tercihi Nasıl Yapılır?

4C bir aylık maaş tercihi için kişilerin öncelikli olarak aşağıdaki bağlantıdan yararlanarak e devlet sistemine giriş yapması gerekir. Siteye giriş yapıldığında kişiler aşağıdaki gibi bir ekrana erişecektir.

Bu ekranda kişilerin e devlet üyelik girişi yapması istenir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise kişiler kolay bir şekilde açılan ekran üzerinden işlemlerine devam edebilir. Fakat kişilerin eğer 3 aylık bilgisi bulunmuyorsa sistem tarafından bu konuda hata mesajı yayınlanacaktır. Hata mesajı ise şöyledir;

4C bir aylık maaş tercihi sayesinde kişiler aylık ya da 3 aylık olarak maaş konusunda seçim yapabilir. İstenilen zaman tekrar değiştirilebilecek aylık seçeneği sayesinde kişiler kurumlara gitmeden işlemlerini e devlet aracılığı ile yapabilir. E devlet üzerinden yapılacak işlemlerde maaş sahibinin e devlet üyeliği kullanılmalıdır. Bu bakımdan başka bir üyelik üzerinden sistem erişim sağlanması halinde herhangi bir işlem yapılamayacağı unutulmamalıdır. E devlet girişi yapıldıktan sonra resimde de görüldüğü üzere işlem sayfaları üzerinden kolay bir şekilde 4C bir aylık maaş tercihi yapılabilecektir. Üstelik tüm 4C bir aylık maaş tercihi için yapılacak işlemler ücretsizdir.

4C BİR AYLIK MAAŞ TERCİHİ İÇİN TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.