SGK Blog

2019 4B Müstahaklık Bilgisi Sorgulama

2019 4B Müstahaklık Bilgisi Sorgulama

E-devlet sisteminin sunduğu olanaklar sayesinde 4B sigortalısı olan vatandaşlar müstahaklık bilgilerine kolayca ulaşabilmektedir. BağKur sigortalısı olan vatandaşlar artık online olarak Bağ-Kur sigorta sicil numarası gibi bilgilerine kolaylık ulaşabilmektedirler. Vatandaşlar e-devlet sisteminin üzerinden bu gibi diğer tüm devlet kurumları ile ilgili işlemlerini yapabilmek için e-devlet şifresine ihtiyaç duymaktadırlar. Ancak e-devlet sisteminde bu ve diğer işlemlerin yapılabilmesi için vatandaşların herhangi bir PTT şubesinden, e-devlet şifresi alması gereklidir.

2019 4B Müstahaklık Bilgisi Sorgulama

E-devlet şifresini PTT şubesinden 2 TL karşılığında alındıktan sonra vatandaşlarımız internete erişim sağlayabildikleri her yerden e-devlet sistemine giriş yapabilir ve 4B müstahaklık bilgisi sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler. E-devlet sistemine girişte T.C. kimlik numarası ve almış oldukları e-devlet şifresini girilmesi gerekiyor. Giriş işleminden sonra açılan ana sayfa üzerinde, üst kısımda bulunan e-hizmetler sayfasına girilmesi gerekiyor.

Tüm devlet kurumlarının işlem uygulamalarının yer aldığı uzun liste içerisinden Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmet uygulama listesinin bulunarak, içerisinden 4B müstahaklık bilgisi seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Bu sayede de vatandaşlar tüm Bağ-kur bilgilerine oturdukları yerden ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

BağKur sigortalısı vatandaşlar, bu online hizmet sistemi sayesinde hiçbir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitme zorunluluğunda kalmamaktadır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.