E Devlet Haberleri

2019 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama

2019 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama

2019 4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama, Sosyal Güvenlik Kurumu ve ilgili bakanlık tarafından yapılan çalışma ile birlikte evlerde ev hizmetlerinin yapılması amacıyla istihdam edilen kişilerin de sigortalı bir şekilde çalışması zorunlu hale getirilmiştir. Bu konuda gerekli işlemleri yapmayan işverenlere yüksek cezalar verilirken, konuyla ilgili çevrimiçi olarak bilgi sağlanabilmektedir. Kişilerin yapacağı 4A on günden az süreli ev hizmetleri işveren başvuru ve sorgulama işlemleri sayesinde kolayca güncel durum hakkında bilgi alınabilir.

4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

4A on günden az süreli ev hizmetleri işveren başvuru ve sorgulama hizmeti e devlet üzerinden kullanıma sunulduğundan dolayı işverenlerin 4A on günden az süreli ev hizmetleri işveren başvuru ve sorgulama işlemlerinde e devleti kullanması gerekmektedir e devlet üzerinden yapılacak sorgulamada kişilerin ilk olarak üyelik girişi yapması istenecektir üyelik girişi yapıldıktan sonra ise sistemde yer alan 4A on günden az süreli ev hizmetleri işveren başvuru ve sorgulama hizmetine tıklanması yeterli olacaktır. Bu konuda kolay bir şekilde hizmete erişmek isteyenler ise aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilir.

Bağlantı sayesinde direk ekrana erişim sağlanarak bilgi alabilir. Evlerde çalışan kişilerin çalışma süreleri çok önemlidir. 10 günden az ya da çok olmak üzere iki şekilde sigorta üzerinden işlemler yürütüldüğünden dolayı kişilerin çalışma süresi konusunda gerçek ve doğru beyan vermesi gerekir. Böylece sorun yaşanmadan hem çalışan kişinin sigorta güvencesi sağlanacak hem de bu konuda işveren tarafından remsi mevzuatlara uyulduğunda dolayı sorun yaşanmadan evde işçi çalıştırılabilecektir.

4A ON GÜNDEN AZ SÜRELİ EV HİZMETLERİ İŞVEREN BAŞVURU VE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.