SGK Blog SGK Hizmet Dökümü SGK Sorgulama

2018 SGK hizmet dökümü

2018 SGK hizmet dökümü

2018 SGK hizmet dökümü, SGK hizmet dökümü sorgulama, SGK hizmet dökümü sorgulaması, SGK hizmet dökümü nasıl alınır gibi konularda işlemlerden yapılırken yaşanılan sıkıntıları gidermek adına Sgk hizmet dökümü konusuna değindik. Faydalı olması dileğiyle.

Özel sektörün kullanmış olduğu birçok teknolojik yeniliği ve uygulamaları artık devletimiz de vatandaşları için kullanmaktadır. Devletimiz elektronik ve bilgisayar teknolojisini ortaya koymuş olduğu ürünleri artık sizlerin kullanımına sunmasıyla birlikte devlet kurumlarında olan ihtiyaçlarınızı sanal ortamlardan sizlere sunmaktadır. İlk olarak e-devlet uygulamasıyla başlatılan bu hizmetler daha sonraları bakanlıkların kendi bünyelerinde bulunan hizmetler ile ilgili olarak vatandaşların kullanımın sunuluyor.

Peki, nedir bu hizmetler? Bu hizmetlerin başında Maliye, Milli Eğitim, Adalet ve Sosyal Güvenlik bakanlıkları gelmektedir. Bu bakanlıklar kendi bünyelerinde bulunan hizmetler ile ilgili olarak siz değerli vatandaşlarına kurma gitmeden evinizde veya iş yerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz uygulamaları sunmaktadır.

Özellikle, Sosyal Güvenlik Bakanlığının bünyesinde Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşlarına sunmuş olduğu hizmetlerin birçoğunu sanal ortamlardan sizlerin kullanımına sunmaktadır.

Örneğin, SGK’nın ekranlarında bulunan ve en çok kullanılan sorgulamaların başında SGK hizmet dökümügelmektedir. SGK bünyesinde ister Bağ-Kur, ister Emekli Sandığı, isterse de Sigortalı olun daha önceden çalışmış olduğunuz kurumlardan birinde veya bir kaçında çalışmış olabilirsiniz, ama hangisinde çalışmış olursanız olun sizin SGK hizmet dökümünüz gün gün görüntülenebiliyor.

Bunun ile ilgili olarak SGK’nın İnternet sitesine girmeniz ile birlikte karşınıza çıkan SGK hizmet dökümü sorgulama ekranına girmeniz ile birlikte yapmanız gereken sizden istenilen TC kimlik no, nüfus il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodunu girmeniz ile birlikte sorgulama yapmanız olacaktır.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.