SGK Haberleri

2018 Seçmen Listesi Sorgulama Nasıl Yapılır

2018 Seçmen Listesi Sorgulama Nasıl Yapılır

Seçmen Sorgulama,Seçmen Listesi Sorgulama Nasıl Yapılır gibi sorular seçim günü olan 30 Haziran 2018 gününün yaklaşmasıyla arttı. Muhtarlığa gitmenize gerek kalmadan seçmen listesinden sorgulama yapabiliriz. Faydalı olması dileğiyle.

Artık yeni açılan sistemle beraber, seçmen sorgulama işleminizi muhtarlığa gitmeden yapabilirsiniz.
Seçmen listeleri 30 Haziran 2018 itibarıyla askıya çıkartılmıştır. 23 Haziran 2018 tarihine kadar askıda olacak olan seçmen listelerini internet yoluyla yada muhtarlığa giderek kontrol ediniz.

Adres değişikliği yaptıysanız ve adres değişikliği bildirimi yapmadıysanız ilgili nüfus müdürlüklerine  müracat edebilirsiniz.

  1. Engellilik (görme ve ortopedik engellilik) durumunuz  gibi varsa bizzat veya bir akrabanız ile birlikte,
    • Seçim dönemlerinde; ikamet ettiğiniz ilçe seçim kurullarına,
    • Seçim dönemleri dışında; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğüne  müracaat ediniz.

Seçmen Sorgulama işlemi nasıl yapılır?

  • Öncelikle aşağıdaki vereceğimiz linke tıklayınız.
  • Nüfus kimliğinizle rahat bir şekilde doldurabileceğiniz bilgiler sorulmakta.
  • Bilgileri yazarken doğruluğundan emin olarak yazınız.
  • Eğer “Girilen bilgilere uygun kayıt bulunamadı ” diye bir hata aldıysanız en kısa zamanda muhtarlığa müracat ediniz.   Hemen Öğren

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.