SGK Haberleri

2018 Hasta Ve Sakat Bakım Parası Sorgulama

2018 Hasta Ve Sakat Bakım Parası Sorgulama

2018 yılı hasta bakım parası ne kadar? 2018 sakat bakım parası ne kadar? Hasta ve sakat bakım parası nasıl alınır? Sorularına detaylı cevap yazısıdır.

Devlet imkânlarını geniş tutarak vatandaşlarının sosyal güvenlik haklarını düşünerek her geçen gün geliştirdiği ve vatandaşına sunmaya devam ettiği uygulamalardan birisi de hasta ve sakat bakım parasıdır.

Evlerin de gerek yatalak gerekse de yatalak olmayan hastası olan vatandaşlarımıza bakım ve yardım parası adı altında ödenek sunmaktadır. Yapılan bu uygulama ile vatandaşın hastalığına sağlık bakanlığı bünyesiyle sağladığı yardıma ek olarak hastaya bakım ve yardım yapan aile bireylerine de sağlamış olduğu imkânlardır.

Bu paraya ihtiyacı olan kişilerin bulunduğu illerde gerekli yerlere başvurması ile başlayan bu ödenek. Bakanlık bünyesince görevlendirilen heyet tarafından yerinde yapılan kontroller ve gerekli evraklardan sonra onay verilmesi durumunda bu paranın çıkıp çıkmadığını ve ne kadar yatırılacağı hakkında bilgi edinmek için oluşturulmuş bir de güvenlik sistemi sorgulama ekranı mevcuttur.

SGK’nın internet sitesinden belirli linklerin tıklanmasından öğrenilebilen bu uygulama ve yardım parası, vatandaşlardan güzel tepkiler alındığını gösteriyor. SGK’nın internet sitesinden yapabileceğiniz sorgulama ile size bakım veya yardım parasının çıkıp çıkmadığını öğrenebilir.

Çıkmış ise miktarın ne kadar olduğu hakkında yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken T.C. kimlik nosuyla birlikte gerekli bilgilerin doldurularak sorgulama butonuna basılmasıyla birlikte sizin ile ilgili herhangi bir resmi kayıt veya işlemin başlatılıp başlatılmadığını öğrenebilir.

Aynı zamanda bakım parası alıyorsanız hangi dönemde ne kadar miktar yardım aldığınızı öğrenebilirsiniz. Vatandaşın hizmetine sunulan bu uygulama Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülmektedir.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.