SGK Blog

2018 Erken Emeklilik Şartları

Vatandaşların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de 2018’de geçerli olan erken emeklilik şartları oluyor. Komisyonlar ile beraber hazırlanmakta olan bulgulara göre gerekli olan tüm şartlar yetkili kişiler tarafından özenle hazırlanıyor. Hazırlanmış olan bu tasarı ise meclisten gerekli onayı aldıktan sonra geçerliliğini korumaya ve işlemeye başlıyor. Ülkemiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmış olan geçen haftalardaki açıklamaları göz önünde bulundurursak artık sağlık çalışanları için her 5 yıl sonunda ise düzenli olarak 1 yıl yıpranma payı sistemi yürürlüğe girecek.

16 Nisandan sonra ise bu konuya yapılan yeni bir düzenleme sonrasında yıpranma payı ile ilgili olarak meydana gelen soru işaretleri gidermek için kısa zaman içinde yeni resmi açıklamaların yapılacağını söyledi. Erken emekli olmak için gerekli olan durumlar tam olarak belli olmasa da bu yasanın kimleri kapsadığı da sorular arasında yer alıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan ve erken emekli olmak için belirli bir süredir bekleyen sağlıkçılar ile beraber aynı zamanda mühendislik, öğretmenlik, tekniker uzman gibi mesleklerde de 2018 yılında erken emekli olmak mümkün hale gelecek.

Bu konu üzerinde yapılan yoğun çalışmalar hala devam ediyor. Yetkili kişiler tarafından yapılan açıklamaya göre ise kısa süre içinde yeni resmi açıklamalar ile beraber gerekli olan şartlar çok daha belirgin hale gelecek. Detaylar için takipte kalın.

Necati Öztürk

Uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren birisi olarak SGK, Bağ-kur, Emeklilik, SSK gibi güncel ve merak edilen konuları siz değerli ziyaretçilerimiz için sgkyazi.com sitesinde paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler güncel ve sürekli takip edilerek sizlere sunulmaktadır.

Yorum Ekle

Mesajınızı yazmak için tıklayınız.